• Edukacja odpadowa

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW W NASZEJ SZKOLE POD HASŁEM
          "MOJA MIEJSCOWOŚĆ BEZ ELEKTROODPADÓW"

W ramach akcji ,, Wiosenne działania na Warmii i Mazurach’’ organizowanego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przy współpracy z  Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich  postanowiliśmy zorganizować  zbiórkę elektroodpadów w naszej szkole.

Na samym początku postanowiliśmy zorganizować kampanię, która miała na celu poinformowanie uczniów i mieszkańców Gminy Kruklanki  – co, gdzie, kiedy i dlaczego zbieramy. Wykonane przez nas plakaty zostały zawieszone w szkole oraz na tablicach ogłoszeniowych w Kruklankach i miejscowościach w których mieszkamy. Przygotowaliśmy również ulotki, które rozdaliśmy dla uczniów naszej szkoły. Zorganizowaliśmy apel , poświęcony naszym działaniom. Wyjaśniliśmy uczniom szkoły podstawowej, czym są elektrośmieci, dlaczego są niebezpieczne dla środowiska i co to jest recykling?

Zbiórka trwała trzy dni (28.04-30.04). Przez ten okres udało się nam zebrać sporą ilość zbędnych lodówek, komputerów, monitorów, itp.

Zgromadzony przez nas sprzęt został oddany do firmy Wtór – Met  z Gajewa koło Giżycka.

Wykonaliśmy też ulotki i plakaty informujące mieszkańców naszej gminy, gdzie bezpłatnie można oddać elektrośmieci tak, aby trafiły do recyklingu.

Udział w projekcie wzięli :

• Anna Perżyło
          • Monika Żygałło
          • Jerzy Skrypoczka
          • Jakub Szostak

Zdjęcia oraz plakaty zostały wykonane przez Annę Perżyło i Monikę Żygałło.

Za ulotki odpowiadał Jerzy Skrypoczka.

Sekcją informacyjną  oraz wykonaniem sprawozdania zajął się Jakub Szostak.