• * Pasowanie na czytelnika

•        26.02.2018r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I i II. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, przygotowane przez starszych kolegów, którzy wprowadzili ich w „Zaczarowany Świat Bajek.” Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz odgadywali bajkowe zagadki. Po wspólnej zabawie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi uczniowie otrzymali interesujące zakładki i pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.

• * Walentynki 2018

• Święty Walenty patronem wszystkich zakochanych par, który pełnił swoją misję do 14 lutego 270 r. w Starożytnym (jeszcze) Rzymie. Krótki montaż słowno-muzyczny o tradycji świętowania przedstawiła społeczności szkolnej klasa II Gimnazjum. Przygotowała uczniów do występu p. Wiktoria Petiuk.

• * Konkurs Języków Obcych "Zapraszamy na Mazury"

• 13 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły (Marta Oryńczak oraz Jakub Klemunda) wzięli udział w konkursie Języków Obcych „Zapraszamy na Mazury” w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie. W pierwszym etapie konkursu uczniowie pisali test leksykalno-gramatyczny. Drugi etap polegał na zaprezentowaniu wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej w języku angielskim. Ilość uzyskanych punktów w obu etapach pozwoliła uczniom zająć II miejsce. Do konkursu przygotowywał uczniów p. Michał Brzozowski.

• * Przedstawienie bożonarodzeniowe

• 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Kruklankach odbyło przedstawienie bożonarodzeniowe pt.: "PIERWSZA GWIAZDA" z udziałem uczniów III klas gimnazjum oraz klasy IIIA SP. Z tym samym przedstawieniem uczniowie zaprezentowali się lokalnej społeczności w wigilię Bożego Narodzenia przed pasterką. Do występów uczniów przygotowała p. Wiktoria Petiuk.

• * Dzień Postaci z Bajek

• 6 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej bibliotece "Dzień Postaci z Bajek". Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia uczennice ze starszych klas przeczytały swoim najmłodszym kolegom i koleżankom kilka ciekawych bajek. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały utworów, po czym wykonały piękne rysunki swoich ulubionych postaci z bajek.

• * Konkurs ortograficzny 'Gżegżułka"

• 20 października w Wilkasach odbył się kolejny konkurs ortograficzny " GŻEGŻÓŁKA". Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych gimnazjalistów. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Jakub Klemunda, Kamil Pietrewicz Mateusz Chmielewski. Wszystkich uczestników było 22. Poziom był wysoki. Nasz najlepszy zawodnik zajął VIII miejsce, chociaż popełnił tylko 3 błędy ortograficzne. Ale jak zawsze towarzyszyła nam miła atmosfera, a uczniowie zdobyli kolejne doświadczenie.

• * Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży

• 4.11.2017r. (sobota) juz po raz drugi odbył się Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodziezy z okazji Święta Niepodległosci o Puchar wamińsko-mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kulbacka z kl VI oraz Krzysztof Kornacki z kl V. Zawody ukończyli z dyplomami za uczestnictwo. Wyjazd zorganizował p. Andrzej Ferenc, który również był opiekunem podczas zawodów.

• * IX Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych

• 3 listopada 2017r. uczniowie z punktów nauczania języka ukraińskiego w SP w Kruklankach i w Pozezdrzu zaprezentowali się w autorskim programie artystycznym pt. "Polska i Ukraina to jedna słowiańska rodzina" na IX Wojewódzkim Przeglądzie małych form teatralnych "Ja i mały teatr" w Bartoszycach, gdzie wspólnymi siłami spośród 21 przedstawień teatralnych zdobyli najwyższą nagrodę - GRAND PRIX (już po raz drugi). Do przeglądu uczniów z obu szkół przygotowała p. Wiktoria Petiuk.

• Spektakl „Uratujmy Krainę Baśni”

• 11 października 2017 roku do Szkoły Podstawowej w Kruklankach przyjechali aktorzy z agencji artystycznej MAGIK z Białegostoku i zaprezentowali teatrzyk pt. „Uratujmy Krainę Baśni”. Uczniowie obejrzeli piękną, kolorową opowieść o wartości baśni i bajek.

W dzisiejszym świecie książki coraz częściej są zastępowane przez komputery. Przedstawienie miało podkreślić wartości, jakie posiadają książki oraz zachęcić dzieci do ich czytania. Dzięki tej sztuce dzieci mogły same się przekonać, że warto jest porzucić klawiaturę i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia, bez których świat dziecka byłby szary i smutny. Dzieci miały okazję oglądać występy aktorów na żywo, mogły również z bliska podziwiać ich kostiumy.